سطح متر، طبقه بندی سطح متر و کاربرد صنعتی چیست

April 8, 2022

1. بررسی اجمالی
متر سطح مواد به سنسوری اطلاق می شود که به طور مداوم تغییر در ارتفاع مواد جامد در ظرف را در زمان واقعی تشخیص می دهد.این نوع سنسور معمولا سیگنال استاندارد 4-20ma یا 1-5V را خروجی می دهد و با ابزار نمایشگر یا سیستم کامپیوتری متصل می شود و همچنین می تواند از طریق RS-485 یا فیلد باس به سیستم کامپیوتری متصل شود.
2 دسته
1. مکانیکی;
2. گیج سطح ظرفیت.
3. سطح پذیرش فرکانس رادیویی.
4. سنج سطح چنگال تنظیم.
5. سطح سنج میله ارتعاشی.
6. سطح سنج چکشی سنگین.
3 برنامه ها و ویژگی ها
1. ابزار اندازه گیری تماسی
1. فرآیند تشخیص سطح مواد از نوع چکش سنگین متر سطح مواد توسط سیگنال ارسال شده توسط کنترل کننده کنترل می شود.هنگامی که سنسور فرمان تشخیص را دریافت کرد، موتور به سمت جلو می چرخد ​​و پس از کاهش سرعت چرخ دنده و کرم، شفت چرخ دنده و قرقره به چرخش در می آیند، به طوری که طناب سیم آن را پایین می آورد، چکش سنگین را به سمت پایین هدایت می کند. بالای انبار، هنگامی که چکش سنگین به سطح مواد می افتد و سطح اندازه گیری شده بلند می شود و وزن کم می شود، سیم سیم شل می شود و عمل حساس اهرم باعث تماس میکرو سوئیچ می شود، کنترل کننده سیگنال را دریافت می کند و می فرستد. فرمان معکوس موتور، سنگین چکش بالا می رود و باز می گردد تا زمانی که به سوئیچ بالایی برخورد کند و موتور متوقف شود.
بچرخانید، چکش سنگین به موقعیت اصلی بالای انبار باز می گردد تا یک فرآیند تشخیص کامل شود.

مزایا: اندازه گیری تحت تأثیر چگالی محیط و اندازه ذرات نیست.
معایب: گرد و غبار داخل دستگاه به راحتی فرو می ریزد، که بر اثر اندازه گیری تأثیر می گذارد.سایش مکانیکی جدی است، نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر دارد و هزینه آن زیاد است.چکش سنگین مستعد دفن شدن توسط مواد است و سر چکش رها شده و تسمه شکسته می شود.
2. متر سطح ماده خازنی اصل این است که یک خازن بین الکترود وارد شده به سیلو و دیواره سیلو تشکیل شود.هنگامی که سطح مواد در سیلو تغییر می کند، ظرفیت خازن تغییر می کند و سیگنال کنترل مربوطه از طریق مدار تبدیل به دست می آید.
مزایا: بدون سایش مکانیکی، نصب و نگهداری آسان.بسته به اندازه برد و روش های کنترل، الکترودها از نوع میله ای (میله ای) یا کابل فولادی (کابل فولادی سنگین) طراحی می شوند که می توانند در سیلوهای مختلف استفاده شوند.قیمت پایین است
معایب: اگر موادی روی الکترود (پروب) یا دیوار انبار وجود داشته باشد، اغلب باعث اختلال در عملکرد کنترلر می شود و در نتیجه اثر اندازه گیری را تحت تأثیر قرار می دهد.پروب و سوئیچ سطح باید به طور منظم بررسی و تأیید شوند.
3. اصل اساسی سطح سنج مواد چرخش مقاومت این است که پس از کاهش سرعت میکروموتور سنکرون، تیغه تشخیص را با سرعت 2.5 ~ 5r/min می چرخاند.هنگامی که سطح مواد ماده مورد اندازه گیری بالا می رود و چرخش تیغه مسدود می شود، مکانیسم تشخیص حول محور اصلی می چرخد.جابه جایی.جابجایی ابتدا باعث می شود یک میکرو سوئیچ برای ارسال سیگنال سطح مواد عمل کند.سپس یک میکرو سوئیچ دیگر برای قطع برق موتور عمل می کند تا آن را متوقف کند.
مزایا: ساختار سوئیچ ساده، تعمیر و نگهداری آسان.قیمت پایین.
عیب: برای کار در دمای بالا مناسب نیست.
2. ابزار اندازه گیری غیر تماسی
1. اصل کار گیج سطح اشعه گاما تنظیم یک منبع ایزوتوپی در یک طرف سیلو و یک آشکارساز در طرف دیگر است.منبع ایزوتوپی پرتوهای گاما را به آشکارساز ساطع می کند.اگر سطح مواد در سیلو کمتر از آن باشد، آشکارساز مواد خالی را تشخیص می دهد.علامت؛اگر سطح ماده بالاتر از آن باشد، ماده اشعه گاما را مسدود کرده و جذب می کند و سیگنال کامل ماده به دست می آید.
مزایا: حجم کار روزانه و تعمیر و نگهداری کوچک است و عملیات ساده است.با توجه به شکل سیلو و الزامات فرآیند، سطح سنج اشعه گاما را می توان در موقعیت های مختلف نصب کرد.
معایب: منبع رادیواکتیو محیط را آلوده می کند.تضعیف منبع رادیواکتیو کنترل سطح مواد را غیر قابل اعتماد می کند.
2. سطح سنج اولتراسونیک عمدتاً از اصل محدوده اکو استفاده می کند و فاصله مبدل تا سطح ماده را با اندازه گیری زمانی که مبدل امواج صوتی را ارسال و دریافت می کند محاسبه می کند.سطح سنج برای اندازه گیری سطح جامد فله و دانه ای مناسب است.
مزایا: نصب آسان، عملیات قابل اعتماد، تعمیر و نگهداری کم.قیمت رقابتی.
معایب: اولتراسوند باید از طریق یک محیط تکثیر شود.در اندازه گیری سطح مواد کارخانه های سیمان معمولاً از هوا به عنوان محیط انتشار استفاده می شود و تغییرات دمای هوا، رطوبت و ... بر سرعت انتشار امواج مافوق صوت تأثیر می گذارد.بنابراین، در برخی موارد با دما، فشار، بخار و غیره، این ماده سطح سنج نمی تواند به طور معمول کار کند.گرد و غبار موجود در هوای سیلو سیگنال اولتراسونیک را نیز ضعیف می کند که بر اثر اندازه گیری تأثیر می گذارد.از آنجا که سطح مواد سیلو پودر در هنگام تخلیه مواد بسیار شل است، سیگنال اولتراسونیک به شدت ضعیف می شود، بنابراین اثر اندازه گیری سطح مواد سیلو پودر ضعیف است.
3. سطح سنج رادار از اصل محدوده پژواک استفاده می کند.شاخ یا آنتن میله ای آن امواج مایکروویو را به سطح ماده اندازه گیری می کند.هنگامی که امواج مایکروویو به سطح مواد با گذردهی نسبی متفاوت منتشر می شوند، منعکس شده و توسط آنتن دریافت می شوند.اختلاف زمانی بین موج ارسالی و موج دریافتی متناسب با فاصله سطح ماده و آنتن است و با اندازه گیری زمان انتشار می توان فاصله را تشخیص داد.
مزایا: از آنجایی که مایکروویو یک موج الکترومغناطیسی است، با سرعت نور منتشر می شود و تحت تأثیر ویژگی های محیط قرار نمی گیرد، بنابراین در برخی موارد با دما، فشار، بخار و غیره، سطح سنج اولتراسونیک نمی تواند به طور معمول کار کند، اما می توان از سطح سنج رادار استفاده کرد.این سطح سنج عمدتاً یک محصول یکپارچه دو سیمه است که باعث صرفه جویی در تعداد زیادی کابل می شود.اشکال زدایی نرم افزار راحت است.
معایب: سطح سنج رادار دو سیمه به منبع تغذیه 24 ولتی با کیفیت بالا نیاز دارد و هارمونیک های AC به طور کلی نمی توانند از ± 30 VAC تجاوز کنند.ماژول قدرت داخلی سطح سنج رادار به راحتی توسط سایر تداخل های جریان بزرگ آسیب می بیند، بنابراین سطح سنج باید از قطع برق حذف شود.اندازه گیری برای مواد جامد، تولید اکوهای تداخلی و کاهش اثر اندازه گیری آسان است، بنابراین برای اندازه گیری مواد جامد مناسب نیست.
4. گیج سطح رادار موج هدایت شونده این نوعی از سطح سنج راداری است که معمولاً توسط موج پالس کار می کند.برخلاف سطح سنج‌های رادار، پالس‌های مایکروویو در فضا منتشر نمی‌شوند، بلکه از طریق یک راهنمای موج که از بالای انبار (یا دو) تا پایین انبار امتداد دارد، منتشر می‌شوند.راهنمای موج می تواند یک میله سخت فلزی یا یک کابل فلزی انعطاف پذیر باشد.پالس مایکروویو در امتداد بیرون میله یا کابل به سمت پایین منتشر می شود و روی سطح ماده آزمایش شده منعکس می شود.اکو توسط آنتن دریافت می شود که می تواند از اختلاف زمانی بین پرتاب و پالس اکو محاسبه شود.فاصله انتقال
مزایا: در مقایسه با گیج های سطح اولتراسونیک و رادار، کار پایدار و قابل اعتماد است.مانند گیج‌های سطح رادار، شدت سیگنال منعکس‌شده به دی‌الکتریک یا رسانایی ماده‌ای که باید اندازه‌گیری شود، بستگی دارد، اما نوع موج هدایت‌شده می‌تواند مواد با نرخ دی‌الکتریک پایین‌تر را اندازه‌گیری کند.
معایب: میله های دوتایی (کابل ها) و موجبرهای لوله ای کواکسیال به دلیل تمرکز انرژی میدان الکتریکی به راحتی تحت تأثیر ساختارهای خارجی قرار می گیرند.مواد به راحتی بین میله ها (یا داخل لوله ها) جمع می شوند و در نتیجه پژواک های کاذب ایجاد می شود و بر اثر اندازه گیری تأثیر می گذارد.کابل درون ماده به دلیل گرانش مواد نیروی کششی زیادی ایجاد می کند که باعث کنده شدن کابل و سایر خطاها می شود.

با ما در تماس باشید
تماس با شخص : Mr. Nancy Lan
تلفن : +8618008153272
حرف باقی مانده است(20/3000)